Ostu- ja müügitingimused

Klubi Tartu Maraton MTÜ

Registrikood 80037038

 

1. Üldinfo

 1. Käesolevad ostu- ja müügitingimused kehtivad veebikeskkonna reg.tartumaraton.ee (edaspidi Iseteeninduskeskkond) klientide (edaspidi Ostja) ja Iseteeninduskeskkonna haldaja Klubi Tartu Maraton MTÜ, registreerimiskood 80037038, aadress Laulupeo pst 25, Tartu, 51007 (edaspidi Müüja) vahel üritusele registreerimise ja kauba (edaspidi Toode/Tooted) ostmisel tekkivate õiguste ja kohustuste kohta.
 2. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Iseteeninduskeskkonnas üritusele registreerimise ja toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.
 3. Iseteeninduskeskkond võimaldab registreerida spordiüritustele ning osta maratoni suveniire ja reklaamtooteid.
 4. Müüja jätab endale õiguse teha muudatusi ostu-müügitingimustes ja müügihindades. Nimetatud muudatusi kajastatakse Iseteeninduskeskkonna lehel. Tingimuste ning hinnakirja muudatused ja täiendused jõustuvad avaldamise hetkel.
 5. Tingimuste aktsepteerimisega kinnitab Ostja, et ta on Müügitingimustega tutvunud, nendega nõus ja täidab neid.


2. Kauba- ja hinnainfo

 1. Iseteeninduskeskkonnas müüdavate toodete hinnad on esitatud eurodes ning märgitud toodete juurde. Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.
 2. Toote hinnale lisandub kauba kättetoimetamise tasu, mis sõltub kättetoimetamise viisist ja asukohast. Kättetoimetamistasu kuvatakse kliendile tellimuse vormistamisel. Kättetoimetamistasu ei lisandu, kui klient tuleb tellitud toodetele ise järele.
 3.  Toote kirjeldus, valmimisaeg ning kättesaamisviisid on esitatud Iseteeninduskeskkonnas vastava toote juures.

3. Tellimuse vormistamine ja müügilepingu jõustumine

 1. Tellimuse saab vormistada Iseteeninduskeskkonnas, logides sisse oma kontole. Tellimuse saab teha ka ilma kontot omamata.
 2. Tellimuse vormistamiseks tuleb valida soovitud toode/tooted. Sündmusele registreerimiseks tuleb registreerimisvormil täita osaleja(te) andmed (isikuandmed ja kontaktandmed). Muu kauba ostmisel tuleb valida sobiv toode ja kogus. Tooted lisatakse ostukorvi.
 3. Järgmises etapis kuvatakse tellimus ja saab lisada uue osaleja või valida e-poest uue toote. Samuti saab lisada täiendavad andmed:
 • kinkekaardi number või sooduskood
 • toodete kohaletoimetamise viis
 • tellija ja arve saaja andmed
   

Samal lehel asuvasse märkuste lahtrisse saab soovi korral lisada täiendavat infot tellimuse kohta. Sellest etapist edasi liikumiseks tuleb Ostjal märkida:
 

 • kas soovib saada korraldajalt infot e-posti teel;
 • aktsepteerib võistluse juhendit, ostu- ja müügitingimusi ning privaatsuspoliitikat;
 • kinnitab, et registreerimisvormile sisestatud andmed on korrektsed ning osalejal on piisav sportlik ettevalmistus üritusel osalemiseks.
   
 1. Edasi liikudes kuvatakse kogu tellimus ja näidatakse tellimuse tasu suurus. Tellimuse kinnitamise järel saab tellimuse eest tasuda pangalingi või krediitkaardi makselahenduse abil. Samuti on võimalik valida pangaülekandega tasumine.
 2. Tellimuse kinnitus saadetakse Ostja e-posti aadressile.
 3. Ostu-müügileping Müüja ja Ostja vahel jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Müüja arvelduskontole.
 4. Üritusele registreerimise kinnituseks on osaleja nimi vastava ürituse osalejate nimekirjas. Registreerunute nimekirjad on kuvatud www.tartumaraton.ee alamlehel osalejad.
 5. Tellimuste ajalugu ja arveid on võimalik kasutajakonto olemasolul hallata Iseteeninduskeskkonna menüüpunktist “Tellimused” ja “Arved”.
 6. Kui tellitud tooteid ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest Ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.
 7. Ostja õigused ürituse ärajäämise korral on välja toodud ürituse juhendis.
   

4. Toodete kohaletoimetamine

 1. Toodete saatmiskulud kannab Ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.
 2. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul Ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Erandiks on ettetellimisel valmistatud tooted (nt suusa- ja rattariided jmt), mille puhul on valmimis- ning kohaletoimetamise aeg lisatud vastava toote kirjeldusse. 
 3. Müüja ei vastuta Toodete kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui Tooted on logistikapartneritele üle antud õigeaegselt, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Müüja ei saanud mõjutada või ette näha.
 4. Kohaletoimetamistasu ei lisandu, kui klient tuleb toodetele ise järele. Toodetele on võimalik järele tulla Müüja asukoha aadressile Laulupeo pst 25, Tartu (avatud tööpäeviti 9-17) või Müüja korraldatava spordiürituste võistluskeskusesse (täpsem info võistluskeskuste asukohtade ja toimumiskuupäevade kohta on leitav: www.tartumaraton.ee). Valides kättesaamispaigaks müüja asukoha aadressi, on tellimusele võimalik järele tulla müügilepingu jõustumisele järgnevast tööpäevast (välja arvatud ettetellimusel valmistatud toodete puhul, mille saab kätte toote kirjelduses märgitud valmimisaja möödudes).

 

5. Märkused

 1. Toodete värvitoonid võivad erineda piltidel kujutatust.

 

6. Omandiõigus

 1. Müüjal on omandiõigus toodetele seni, kuni toodete eest on täies ulatuses tasutud.


7. Pretensioonid, toodete defektid ja taganemisõigus

 1. Kui kliendil on müüja või kauba suhtes pretensioone, tuleb need saata e-posti aadressile tartumaraton@tartumaraton.ee või helistada telefonil 7421 644.
 2. Võimalikud märkused toodete kvaliteedi või transportimisel tekkinud defektide kohta tuleb esitada hiljemalt 14 päeva pärast toodete vastuvõtmist. Klient peab kauba tagastamises või ümber vahetamises alati müüjaga kokku leppima. Kõik tagastamise või ümber vahetamisega seotud kulud kannab klient, kui pole teisiti kokku lepitud.
 3. Taganemisõigused üritusele registreerides (ümberregistreerimine, osalemisest loobumine tervislikel põhjustel) on toodud välja vastava sündmuse juhendis.

 

8. Vaidluste lahendamine

 1. Kui Ostja ja Müüja ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on Ostjal võimalik pöörduda pädeva järelvalveasutuse poole, milleks on Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet.
 2. Ostja võib pöörduda ka Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

 

9. Isikuandmete kaitse, andmete töötlemine ja turvalisus

 1. Isikuandmete töötlemise põhimõtetega saab lähemalt tutvuda siin. 
 2. Müüja kasutab Ostja esitatud andmeid ainult ostu-müügilepingu täitmiseks. Ostja esitatud andmeid kasutatakse konfidentsiaalselt ja neid ei edastata kolmandatele osapooltele välja arvatud:
 • võistluse korraldaja lepingulistele partneritele, kes on volitatud spordiüritusega seotuid teenuseid pakkuma;
 • transporditeenust pakkuvale ettevõttele (kui on tellitud füüsiline toode);
 • ning seaduses sätestatud juhtudel teistele kolmandatele isikutele.
Isikuandmete töötlemise põhimõtted Ostu- ja müügitingimused